درس پژوهی تعلیمات اجتماعی پنجم ابتدایی درس شورا

فرمت فایل: ورد تعداد صفحه: 26 مقدمه : همانطور که می دانیم درس پژوهی شکل اولیه ای از توسعه ی حرفه ای معلمان می باشد که هدف عمده آن بهبود مستمر تدریس می باشد به گونه ای که دانش آموزان بتوانند مطالب را به شیوه ی موثر تری بیاموزند.گروه درس پژوه تلاش می کدرس پژوهی تعلیمات اجتماعی پنجم ابتدایی درس شورا|50100632|yms|
بهترین فایل قابل دانلود و دریافت با موضوع درس پژوهی تعلیمات اجتماعی پنجم ابتدایی درس شوراقابل مشاهده می باشد


فرمت فایل: ورد


تعداد صفحه: 26

مقدمه :


همانطور که می دانیم درس پژوهی شکل اولیه ای از توسعه ی حرفه ای معلمان می باشد که هدف عمده آن بهبود مستمر تدریس می باشد به گونه ای که دانش آموزان بتوانند مطالب را به شیوه ی موثر تری بیاموزند.گروه درس پژوه تلاش می کند طرح درس خود را نقد و بررسی و به شیوه بهینه اصلاح نماید. طرح درس مشارکتی رمز موفقیت معلمان می باشد. برای معلم درس پژوه تمام کردن کتاب مهم نیست، یادگیری و فهمیدن دانش آموزان مهم است. درس پژوهی به معلمان یاد می دهد که در کلاس صرفا یاددهنده نباشند بلکه یادگیرنده نیز باشند.ملاک سنجش در موفقیت درس پژوهی یادگیری معلمان است نه تولید یک درس. تهیه طرح درس بهتر نتیجه جانبی و ثانوی فرآیند است .اما ند هدف اولیه آن.


منطق درس پژوهی ساده است اگر می­خواهيد آموزش را بهبود بخشيد، اثر بخش­ترين جا برای چنين کاری، کلاس درس است. اگر شما اين کار را با درس­ها شروع کنيد، مسئله­ي چگونگی کاربرد نتايج تحقيق در کلاس درس ناپديد می شود.در اينجا بهبود کلاس درس در درجه­ي اول اهميت است. درس پژوهی یکی از راههای ارتقا و دستیابی به شیوه های نوین تدریس و کنار گذاشتن شیوه ها و روشهای سنتی است . معلمین مقطع ابتدایی چند سالی است که تلاش می کنند تا بلکه بتوانند با شرکت درجشنواره ی الگوهای نوین تدریس خدمتی در این راستا به نظام تعلم و تربیت کشور به عنوان مهمترین رکن آینده ساز کشور کمکی کرده باشند .


ما در قسمت مبانی علمی و نظری به سه مبحث پرداخته ایم : اول ، طراحی منظم آموزشی یا همان طرح درس ، دوم ؛روشهای تدریس ، سوم ؛هدفهای سه گانه ی تعلیم وتربیت.مطالب دیگر:
📜قانون 44📜قانون اصلاح قانون بيمه اجباري مسؤوليت مدني دارندگان وسايل نقليه موتوري زميني در مقابل شخص ثالث📜قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران📜قانون بازنشستگي پيش از موعد در مشاغل سخت و زيان آور📜قانون تامین اجتماعی📜قانون تجارت📜قانون مالیاتهای مستقیم📜قانون مواد خوردني، آشاميدني، آرايشي و بهداشتي📜قانون هشتاد ــ بيست📜قبضة مالكيت و تجديد ساختار📜قبضه📜قدرت اطلاعات و تأثیر اطلاعات بر نظریۀ توسعه📜قدرت های منطقه ای چین و روسیه📜قدرت،سياست و تحول سازمان📜قرارداد تاخت📜قرارداد در پروژه های عمرانی📜قراردادهای خدمات فناوری اطلاعات انفورماتیک📜قرآن و انسان📜قرص های ترکیبی پیشگیری از بارداری📜قرصهاي تركيبي پيشگيري از بارداري ال دي ، تري فازيك📜قشرها و نابرابری های اجتماعی📜قصه درمانی📜قضایای مربوط به سری فوریه📜قطب بندي ارائه خدمات درماني استان📜قطبهای علمی